Magdalena Kwapisz-Grabowska – Figury – rzeczywistość w kawałkach

Galeria Brama w Gliwicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej. Na wystawie można będzie zobaczyć przegląd prac artystki, wszystkie najważniejsze motywy i cykle, jakie do tej pory pojawiły się w jej twórczości.

Malarstwo Kwapisz-Grabowskiej charakteryzuje prostota kształtów, surowa oszczędność barw i linii, przy jednoczesnym bogactwie faktury i swobodzie warsztatowej. Artystka wykazuje wyraźne zainteresowanie człowiekiem i jego otoczeniem, jednak ujmuje go w sposób abstrakcyjny, uproszczony, zmierzający w stronę znaku. Używa miękkiej plamy barwnej, w połączeniu z porządkującą ją linią, które w naturalny sposób budują formę ludzkiego, często kobiecego ciała. W pracach malarki pojawiają się też mężczyźni, a ich atrybutem męskości jest nieco humorystycznie zarysowany wąs. Kompozycje zawierają często zdeformowane, rozbite na kawałki fragmenty rzeczywistości, które są następnie syntezowane na nowo.

Magdalena Kwapisz Grabowska urodziła się w Gliwicach, w 1999 roku ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych (filia Katowice), uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni druku wklęsłego prof. Stanisława Kluski oraz malarstwa prof. Jacka Rykały. Od tego czasu brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą, a jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Chelsea International Fine Art Competition, NY. Przez wiele lat związana z Hamburgiem, obecnie mieszka i tworzy w Berlinie.

wernisaż – 15 czerwca 2019, godz. 20:00
miejsce: Galeria Brama, ul. Krótka 13, Gliwice

od: 16 czerwca 2019
do: 29 czerwca 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *