Georgia Krawiec i Marek Noniewicz – Anomalia Naturalia

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na wystawę fotografii Georgii Krawiec i Marka Noniewicza, którzy zaprezentują swoje artystyczne poszukiwania wątków organicznych. „Anomalia Natualia” to nowe odczytanie słów Andre Bazina: „Fotografia działa na nas jak zjawisko „naturalne”: podobnie jak kwiat albo kryształek śniegu, którego piękno nierozłącznie związane jest z pochodzeniem roślinnym lub mineralnym”.

Georgia Krawiec (1972) jest absolwentką Studiów Sztuk Pięknych (Fotografia, Grafika, Rzeźba); germanistyki i pedagogiki na Uniwersytecie Siegen/Niemcy (M.A.), gdzie wykłada techniki swobodne (od 2000). Jest również wykładowcą technik eksperymentalnych i szlachetnych w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie (od 2002), a także technik szlachetnych w Studium ZPAF w Warszawie (od 2005). Publikuje prace i artykuły fachowe (od 1993), a jej fotografie znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju, w Niemczech oraz w USA. Jest członkiem ZPAF oraz członkiem honorowym Stowarzyszenia DOM FOTOGRAFII.

Marek Noniewicz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografia (1999). Ukończył również fotografię w Artystycznym Konserwatorium w Ostrawie (1995), a także biologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (1997). Był technologiem w Katedrze Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu 1997-2001, prowadził też prywatną Galerię Stada Prusa w Poznaniu 1998-1999. Jest współzałożycielem i inicjatorem działań niezależnej grupy Stado Prusa 1998 r. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych, w Polsce i USA, oraz w kolekcji Muzeum Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

wernisaż – 10 maja 2019, godz. 18:00
miejsce: Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20, Toruń

od: 11 maja 2019
do: 16 czerwca 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *