Janusz Gałuszka – Kobiety i mężczyźni przed wojną

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na wystawę malarstwa Janusza Gałuszki, zatytułowaną: Kobiety i mężczyźni przed wojną. Jest to swego rodzaju podróż sentymentalna przez wspomnienia artysty, w których dominują postacie z jego otoczenia, ale także zapamiętani bohaterowie filmowi i telewizyjni. Możemy więc poczuć się złączeni z autorem i jego pamięcią, jeśli również dla nas ważne okażą się kadry z „Czterech pancernych i psa”, „Stawki większej niż życie”, czy z „Jaja węża” Bergmana.

Prezentowane obrazy jawią się nieco onirycznie, jakby pochodziły z głęboko skrywanych zakamarków pamięci. Technika malarska oparta na rozmytej formie dodatkowo pogłębia ten efekt, są zasnute mgłą, niemal pozbawione detali. Jest to rzecz jasna tylko zabieg, obrazy są skrzętnie dopracowane i przemyślane. Kuratorem wystawy jest Zbigniew Libera, znany twórca i performer.

Janusz Piotr Gałuszka (ur. 1971), jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom uzyskał pod kierunkiem Józefa Hałasa. Jego twórczość obejmuje kilkanaście wystaw w kraju i za granicą. Pochodzi z Sichowa na Dolnym Śląsku, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

wernisaż – 05 września 2019, godz. 18:00
miejsce: Galeria Sztuki w Legnicy, pl. Katedralny 1, Legnica

od: 16 sierpnia 2019
do: 29 września 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *