Justyna Olszewska – Efemerydy

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na wystawę malarstwa Justyny Olszewskiej „Efemerydy”. Pojęcie efemerydy odnosi się nie tylko do zjawisk szybko przemijających, ale również do danych dotyczących przebiegu przyszłego zjawiska astronomicznego. Artystkę interesuje przede wszystkim proces znikania, pod względem fizycznym, naukowym, astronomicznym, jak i związanym z życiem codziennym, polegającym na odchodzeniu, czy przemijaniu.

W Efemerydach, w sposób niedosłowny i symboliczny mówię o trudnych doświadczeniach i emocjach, które ciężko wyrazić. Za pomocą zabiegu psychizacji pejzażu, próbuję wprowadzić widza w odpowiednią atmosferę i wywołać w nim uczucia, które – dzięki czemuś tak bliskiemu jak przyroda – będą łatwiejsze do zrozumienia.

Justyna Olszewska (ur 1990 r.) jest absolwentką Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie jest asystentką w II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP. Jest autorką instalacji, obiektów, performansów, fotografii i filmów wideo. Interesują ją tematy związane z cielesnością oraz skórą – granicą między naszym wnętrzem a zewnętrznym światem. W swoich ostatnich realizacjach skupia się na tym, co dzieje się na styku tych dwóch sfer. Od 2 lat studiuje Astronomię na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

wernisaż – 11 października 2019, godz. 18:00
miejsce: Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20, Toruń

od: 12 października 2019
do: 10 listopada 2019

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *