Grażyna Smalej – O szczęściu

Galeria Flow Art House w Warszawie zaprasza na wystawę malarstwa Grażyny Smalej, będącego wynikiem jej podróży do Portugalii i spotkania z oceanem.

Woda jest obszarem zainteresowań artystki od kilku lat, Smalej maluje jeziora, morze i rzeki w rozmaitych kontekstach. Obrazy emanują kolorami, malowane płynną akwarelą na bawełnianym papierze. Artystka w pełni świadomie pozostawia nieregularny kształt koła w nawiązaniu do rzeczywistych wymiarów Słońca. Impresjonistyczne widoki świetlistego oceanu, przepełnionego słoneczną aurą są dla niej synonimem szczęścia, krainą mistyczną, wiecznym ukojeniem.

Grażyna Smalej (ur. w 1976 roku) – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obroniła w 2001 roku, w latach 1998-2001 stypendystka Hansa Bernhardta (Niemcy). W 2001 roku otrzymała Grand Prix Ministra Kultury w Konkursie na Obraz dla Młodych Malarzy im. Mariana Michalika w Częstochowie. Jest wielokrotną finalistką Biennale Malarstwa Polskiego Bielska Jesień. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych w kraju i za granicą, m.in. w Saatchi Gallery w Londynie, w Lambertville w Stanach Zjednoczonych oraz w Getyndze w Niemczech. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych na całym świecie – w Europie, w Stanach Zjednoczonych, Australii, Chinach, Japonii i w wielu innych. Obecnie mieszka i tworzy w Sopocie.

wernisaż – 14 stycznia 2022, godz. 19.00
miejsce: Flow Art House, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, Warszawa

od: do: 01 marca 2022

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *