Honorata Mochalska – To co jest i to czego nie można sobie przypomnieć

Galeria Entropia zaprasza na wystawę rysunków Honoraty Mochalskiej pt. „To co jest i to czego nie można sobie przypomnieć”. Artystka prezentuje na niej rysunki, które tworzy od wielu lat w zeszytach. Będzie to pierwsza publiczna wystawa tych prac.

„Cały ten czas tylko z rysunkiem nie miał jeszcze swojej publicznej odsłony. Czuję trudność w pokazaniu zeszytu poza warunkami domowymi. Każdy sposób o jakim pomyślałam wydaje się niepełny. Mimo to decyduję się na opróżnienie szuflad i pokazanie pewnych fragmentów. Będzie to tylko próba, tak jak za każdym razem, kiedy klęczę z zeszytem i ołówkiem w ręku na parkiecie.”

Honorata Mochalska (ur. 1973) w 1999 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa. Współpracowała z Andrzejem Błachutem tworząc konceptualne instalacje, rzeźby, obiekty, fotografie, filmy i sztukę akcji. Wystawiała w kraju i za granicą. Zajmowała się projektowaniem scenografii i kostiumów teatralnych. W 2005 roku zarysowała pierwsze zeszyty, by w kolejnych latach stopniowo porzucać dla nich sztukę multidyscyplinarną, uznając tę podstawową technikę za najważniejszą i zupełnie wystarczającą. Rysuje w zeszytach o różnych formatach, na różnych papierach, wciąż poszukując idealnego podkładu.

wernisaż – 17 grudnia 2021, godz. 17.00
miejsce: Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

od: do: 14 stycznia 2022

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *