Widzialność

NOWA art space zaprasza na swoją inauguracyjną wystawę „Widzialność” w ramach Festiwalu Góry Literatury. Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieła współczesnych polskich surrealistów.

Artyści: Agnieszka Apoznańska / Aleksander Baszyński / Justyna Baśnik / Paweł Baśnik / Wiktor Gałka / Andrzej Gieraga / Łukasz Huculak / Bartosz Kokosiński / Nikita Krzyżanowska / Krzysztof Marchlak / Sebastian Milewski / Kamil Moskowczenko / Zofia Pałucha / Cyryl Polaczek / Wojciech Ireneusz Sobczyk / Michał Szuszkiewicz / Alex Urban / Małgorzata Wielek / Bartosz Zaskórski.

Na wystawie zderzone zostaną ze sobą różne pokolenia polskich artystów i pisarzy, w których twórczości uwidocznił się ponad-realny charakter. W wystawianych dziełach pole widzenia nie ogranicza się wyłącznie do tego, co widzialne i namacalne, artyści ci bowiem znacznie wykraczają poza owe materialne granice. Tradycja surrealistyczna nie miała w dotychczasowej sztuce polskiej zbyt wielu przedstawicieli. Ta sytuacja diametralnie zmieniała się w ostatnich latach, gdy równocześnie uległo zmianie nasze postrzeganie i rozumienie owej ponad-realności. Nieoczywiste i zaskakujące zadomowiło się w pejzażu sztuki polskiej na dobre. Wystawa „Widzialność” stawia sobie za cel ujawnienie i pokazanie tych zjawisk publiczności, odwołując się także do klasycznych nazwisk, związanych z tym nurtem artystycznego myślenia.

kuratorzy: Łukasz Huculak i Bogusław Deptuła

wernisaż – 13 lipca 2022, godz. 21.00
miejsce: NOWA art space, ul. Kościelna 23a, Nowa Ruda

od: 14 lipca 2022
do: 30 lipca 2022

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *