Jerzy Hejnowicz – Miejsce w czasie

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na wystawę Jerzego Hejnowicza, artysty realizującego obiekty dialogujące z przestrzenią wystawienniczą.

„W przestrzeni galerii dominować będzie wielki, półkolisty obiekt. W całości będzie go można obejrzeć tylko idąc dookoła niego, wzdłuż jego krawędzi, ale zawsze widząc jedynie fragment obiektu. To w pewnym stopniu przestrzenno-wizualny znak masy zwieszającej się z sufitu, jakby zagrożenia i ciężaru aktualnej rzeczywistości lub rodzaj wyobrażenia modelu, absorbującej wszelką energię, kosmicznej czarnej dziury. Stworzona przez artystę forma będzie tak mocno zintegrowana z elementami charakterystycznymi dla architektury Wozowni, że bez nich w innej przestrzeni nie mogłaby zaistnieć. Całość tworzyć będzie silne doświadczenie sensualne, którego wymowa nie jest oczywista, choć niewątpliwie angażująca emocje” – pisze kurator wystawy Grzegorz Borkowski.

Jerzy Hejnowicz (1962) – to absolwent Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie UAP) w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby, gdzie od 1990 roku jest związany zawodowo z uczelnią, pełniąc od 2007 roku funkcję kierownika XIV Pracowni Rysunku. Jego działalność artystyczna obejmuje grafikę warsztatową, rysunek, sztukę obiektu i instalacji, fotografię, działania intermedialne. Zrealizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, brał udział także w wielu pokazach zbiorowych w kraju i poza jego granicami (Niemcy, Rosja, Węgry, Wlk.Brytania, Włochy, Szwecja, Izrael, Macedonia).

miejsce: Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20, Toruń

od: 18 marca 2022
do: 24 kwietnia 2022

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *