Dominik Jasiński – Inside – Outside

Galeria V.A. Gallery Poland zaprasza na wystawę malarstwa Dominika Jasińskiego pt. „Inside-Outside”. Artysta prezentuje obrazy pełne energii, o mocnych konturach, bogatej ornamentyce, nawiązujące do secesji i koloryzmu.

Jasiński jest zafascynowany ludzkim ciałem i jego deformacjami, a szczególnie upodobał sobie kobiece kształty, które często portretuje. „To właśnie malarstwo portretowe popchnęło mnie ku anatomii. Po twarzach wziąłem na warsztat ręce, stopy, nogi, a potem organy wewnętrzne. Zresztą zamiłowanie do studiowania ludzkiego ciała i biologicznych procesów w nim zachodzących towarzyszy mi odkąd pamiętam”, przyznaje artysta.

W pracach Jasińskiego pojawia się również motyw raju, który wdarł się do jego twórczości w związku z przeprowadzką do Portugalii. Artysta opisuje swoje wrażenia z tym związane w takich słowach: „Odkąd przeprowadziłem się na portugalską wieś natura otacza mnie codziennie – budzę się do ptasiego chóru, uprawiam 200 m2 warzywniaka (co sprawia ogromną radość, szczególnie dla miastowego), tropię gniazda węży i liczę sowy nocą. Fascynuje mnie różnorodność form życia, budowa roślin, kolory ptasich piór. Mam w głowie taki mały raj – żeby go zobaczyć wystarczy otworzyć oczy”.

Dominik Jasiński (ur. 1981), pochodzi z Rzeszowa, mieszka i pracuje w Portugalii. Artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP (Wydział Grafiki).

wernisaż – 16 września 2020, godz 18.00
miejsce: V.A. Gallery Poland, ul. Wierzbowa 162, Poznań – Wysogotowo

od: 17 września 2021
do: 06 października 2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *