Joanna Kiersnowska – Metafitotomia

Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i grafik Joanny Kiersnowskiej, która w swojej twórczości ukazuje oryginalne oblicze natury.

Na wystawie zostaną zaprezentowane dwa cykle artystki, które charakteryzuje odmienna technika. Będą to dwa z pozoru różne spojrzenia na naturę Puszczy Białowieskiej, z jednej strony widzowie zobaczą bowiem grafiki, które ukazują las w anatomicznym i obiektywnym wręcz ujęciu, gdzie za gotową formę może posłużyć ścięty pień czy kawałek kory drzewnej. Natomiast z drugiej strony, ukazane zostaną fantazyjne płótna, które poszukują dla puszczy innej, kosmicznej, czy nawet, można by rzec, metafizycznej optyki. Zderzenie tych dwóch perspektyw skłania nas do czujności, każe przyglądać się naturze uważniej, w maksymalnym zbliżeniu, prowokuje do myślenia tak samo o jej strukturze, jak i duchowości.

Joanna Kiersnowska to malarka i grafik, jest absolwentką PWSSP w Łodzi, gdzie studiowała grafikę na Wydziale Grafiki Warsztatowej oraz malarstwo w pracowni Stanisława Fijałkowskiego. Wykorzystywane przez nią techniki to: olej, pastel, akwarela, drzeworyt i linoryt. Mieszka i tworzy w Hajnówce na Podlasiu.

Kuratorzy wystawy: Olga Pacewicz, Dawid Bujno

wernisaż – 10 sierpnia 2018, godz. 18:00
miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Legionowa 2, Białystok

od: 10 sierpnia 2018
do: 2 września 2018

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *