Agnieszka Apoznańska – Sól w oku

Mia ART GALLERY we Wrocławiu zaprasza na wystawę Agnieszki Apoznańskiej „Sól w oku”, która jest częścią nagrody GRAND PRIX konkursu malarskiego POSTAWY 7, organizowanego wraz z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Apoznańska w swoich pracach posługuje się techniką realistyczną, jednak powstałe obrazy są nieco rozmyte, nieostre, zamglone, niczym powidoki. To wspomnienia, które próbuje utrwalić, obrazy duchy, już nieistniejące, zatrzymane jedynie w ułomnej pamięci, dlatego tak niekompletne i jakby poruszone, znikające sprzed oczu. Tylko za pomocą malarstwa te wspomnienia można jeszcze uchwycić i spróbować zachować. Wydobyć z nich to co najistotniejsze, dotrzeć do „rzeczy samej w sobie”.

Agnieszka Apoznańska (ur 1995 r.) jest absolwentką malarstwa w pracowni prof. Łukasza Huculaka na Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu. Stypendystką Prezydenta Wrocławia oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatką GRAND PRIX konkursu malarskiego POSTAWY 7. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

miejsce: mia ART GALLERY, ul. Plac Solny 11, Wrocław

od: 12 czerwca 2021
do: 14 lipca 2021

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *